Eşler birbiriyle fantezilerini konuşmalı mı?

Romantik ilişkilerde yenilikleri keşfedemezsen zaman içinde ilişkiler yorulur. Çoğunlukla renkli bir cinsel hayatın olsun istersin.

Hep aynı makarnayı yemek istemezsin. Makarnayı bazen peynirle, bazen de sosla yemek istersin. Cinsellikte de durum böyledir. Dünyada her yerde kimsenin aklına gelmeyecek seks oyunları gösterime çıkar, dergiler çıkar, filmler yapılır. Bu alanda TV programları vardır. Tüm bunlar ihtiyaç olduğu için bu kadar çoktur.

Tabi ki herşeyin bir ayarı vardır. Fanteziler konuşulurken zamanlamayı iyi yaparsanız, bilerek, adım adım giderseniz eşinizle aranızda sorun yaşamazsınız.

Televizyonun, internetin, sosyal hayatın olmadığı bir dünya hayal edin, saat 23:00 de yatağa yattın, hep aynı konuşmalar, hep aynı pozisyon. Bir süre sonra sıkılırsınız.

Evlilikler neden monotonlaşıyor? İnsanların birbirinden beklentisi zamanla değişebiliyor. Ruhun yenilenmeye ihtiyacı oluyor. Ruhun yenilenmesini sağlayan en önemli faktör tabi ki sekstir. Seksin temelinde üremeye yönelik bir amaç var. Üreme; varoluşun ta kendisi. Varoluşa yönelik her adımda çiftler birbirine uyum sağladığında ortaya pozitif bir enerji çıkar.

Tabi ki bizim toplumumuzda kadınlarımızın içlerinden geçen cinsel istek, cinsel fantazileri, hayalleri, “hafiflik” olarak algılandığı için, kadınlarımız cinsel fantezilerini eşleriyle paylaşmaktan çekiniyorlar.

Aynı şekilde erkeklerimiz de partnerleri tarafından yanlış algılanacakları kaygısıyla iç dünyalarını paylaşmak istemiyorlar.

Dünya koronavirüsten kurtulursa, insan ömrünün ortalama 150 yıla çıktığını düşünün. 20 yaşında cinsel hayatı başlayan bir kişi, gelecek 100 yıl boyunca, bir asırdan bahsediyorum; “ben bir kadın/erkek aldım aynı pozisyonda seks yapıyoruz, konuşmuyoruz, düşünmüyoruz” mu diyeceğiz.

Size önerim; partnerinizin bu konuda birden üzerine gitmeyin, nabız yoklayarak, falancadan örnek vererek, filancadan bahsederek yaklaşıp, bir film izledim diye başlayıp partnerinize adım adım fantezi dünyanızı açmalısınız. Fanteziler olmadan uzun süreli seks hayatı olmaz.

Sevgiler 🙂