Kadın Niçin Orgazm Taklidi Yapar?

Orgazm taklidi yapan  kadınların  zihinsel süreçlerinde kendilerini ve partnerlerini yetersiz kılmamaya yönelik bir düşünce yapısı mevcuttur. Cinsel ilişkide mutlaka orgazm olmak gerektiğine inanan birçok kadın, erkeğine   zor anlar yaşatmamak adına kendini böyle bir oyunun içinde bulur.

Orgazm Taklidi İlişkinizi Nasıl Etkiler?

Birlikteliklerinde sorunlar yaşayan çiftlerle yaptığımız seanslarda kadınların %75 i orgazm taklidi yaptıklarını açıklamaktadır. Orgazm taklidi aslında çiftlerin daha büyük sorunlar yaşmasına neden olmakta, ilişkiyi daha karmaşık  hale sokmaktadır.

Kadınların Yaşadığı Orgazm Probleminin Sebepleri Nelerdir?

Kadınlarda gördüğümüz orgazm probleminin önemli sebeplerinden biri, kadının kendi vücudunu yeterince tanımıyor olmasıdır. Büyük bir çoğunluğumuz kendi  cinsel organımızla ilgili uygun bilgiye sahip değiliz. Kendini tanımayan kadın, cinsellik sırasında kendi orgazmı için nasıl hareket etmesi gerektiğini de bilemeyeceği için partnerine de bunu aktaramaz.

CİNSELLİĞİN BİR İKTİDAR MESELESİ OLARAK YAŞANDIĞI BİZİM GİBİ TOPLUMLARDA KADININ “ORGAZM OLAMIYORUM” DİYEBİLECEĞİNİ DÜŞÜNEMEYİZ.

Orgazm Olamama Problemi İçin Ne Yapmak Gerekir?

Her ne kadar kadının cinsellikten zevk almayı istemesi gerekir diye düşünsek de, orgazm olabilmek için kadının önce kendi cinsel dünyasını tanıması gerekir. Kendi cinsel dünyasında, istek ve arzularını anlamayan bir kadın orgazmı merak etmeyecektir. Cinsellik ancak merak edildiğinde gelişim gösterir. Kadının kendi cinselliğini tanıyabileceği en iyi yol mastürbasyondur. Mastürbasyon süreciyle kendi cinsel isteklerini anlayan kadın kendine güven duyar ve bunu partnerine aktarabilir.

Cinsellikle ilgili sorunlarınız için 0212 287 04 44 numaralı telefondan beni arayabilirsiniz.