Online Psikoloji nedir?

Online terapi, günümüzde gelişen teknolojinin getirdiği avantajlardan faydalanarak skype, messenger gibi çeşitli uygulamalar üzerinden tek tıkla, istediğiniz psikoloğa her yerden anında erişmenizi sağlayan bir sistemdir.  Online sistemle, psikoterapi hizmeti almak için terapi merkezine gitmenize gerek kalmadan psikoloğunuzla doğrudan iletişime geçmeniz sağlanmaktadır.

Teknoloji hayatın her alanında değişime ve gelişime olanak sağladığı gibi, psikoterapi seansları için de aynı şekilde gelişimin gerçekleşmesini mümkün kılmıştır.

Online Terapinin faydaları nelerdir?

Çeşitli nedenlerden dolayı kliniğimize erişemeyen danışanların yardım almasını sağlamaktadır.

1. Seyahat zorluğu yaşayan kişiler için psikoterapiyi mümkün kılar. Kronik hastalığı olan veya engeli bulunan bazı danışanların evlerinden uzaklaşması uygun olmayacağı için,  online terapi iyi bir seçenektir.

2. İş yoğunluğu yaşayan kişilerin, zamanı iyi değerlendirmelerini sağlar. Aynı zamanda psikoterapi almak için mesai saatlerini değiştiremeyen çalışanların online terapi sistemini tercih etmeleri onlar için büyük avantajdır.

3. Tüm dünyaya yayılan ve beden sağlığımızı tehtit eden Koronavirüs hastalığı dolayısıyla mesafeyi korumak için evinden çıkamayan danışanların psikoterapi süreçlerini sağlıklı bir biçimde yürütmelerine olanak sağlar.

Online terapinin fayda sağladığı psikolojik sıkıntılar nelerdir?

Evlilik sorunları

İlişkide yaşanan çatışmalar

Cinsellik alanındaki problemleriniz

Bireysel olarak yaşadığınız sorunlar; kaygı ve stres, depresyon, yeme bozuklukları, çeşitli fobiler gibi..

Skype kullanmaya nasıl başlarım?

Cihazınıza Skype’ı indirin.

Skype için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Online terapi hizmetini skype dışında messenger gibi farklı uygulamalarla da alabilirsiniz. Randevu için 0212 287 04 44 numaralı telefondan bizi aradığınızda, sizin için uygun seçeneği bizimle paylaşmanız yeterli olacaktır.